Μετά την επιθεώρηση των εργασιών που πραγματοποιούνται στο Πολιτιστικό & Αθλητικό Πάρκο Νέας Μάκρης για την ενεργειακή αναβάθμιση του Κολυμβητηρίου το περασμένο Σάββατο, ο Δήμαρχος Μαραθώνος κ.Στέργιος Τσίρκας επισκέφθηκε σήμερα Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2021 το Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ «Παναγιώτης Χαμηλοθώρης» αλλά και το «Δημοτικό Στάδιο Μαραθώνα».
Σκοπός της επίσκεψης του κ.Τσίρκα, ήταν η επιθεώρηση των εργασιών που πραγματοποιούνται το τελευταίο χρονικό διάστημα στις συγκεκριμένες αθλητικές εγκαταστάσεις.
Ολοκληρώνοντας την επίσκεψή του ο Δήμαρχος δήλωσε: «Προχωράμε με αποφασιστικότητα τις εργασίες σε όλες τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου μας, ώστε σύντομα να βρίσκονται στην κατάσταση που πρέπει».
![](http://31.22.112.113/~kedmaadmin/wp-content/uploads/2021/01/144969219_1726481464188625_7192660323864707408_n.jpg)