Με ιδιαίτερη χαρά ο Δήμαρχος Μαραθώνος κ.Στέργιος Τσίρκας & ο Πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Μαραθώνος (ΚΕΔΜΑ) κ.Μανώλης Γεωργάτος, υποδέχτηκαν σήμερα Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2021 στο Πολιτιστικό & Αθλητικό πάρκο Νέας Μάκρης τον Περιφερειάρχη Αττικής κ.Γιώργο Πατούλη ο οποίος ξεναγήθηκε στις εγκαταστάσεις του Κολυμβητηρίου που λειτουργεί εδώ και λίγες εβδομάδες.
Παρόντες ο Αντιπεριφερειάρχης Ανατολικής Αττικής κ.Θανάσης Αυγερινός, ο Αντιπεριφερειάρχης Οικονομικών κ.Νικόλαος Πέππας, η Περιφερειακή Σύμβουλος & Εντεταλμένη Τεχνικών Έργων Αττικής κα Ευρώπη Κοσμίδη και ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Μαραθώνος κ.Κώστας Τσίρκας.
Οι επισκέπτες μας ενημερώθηκαν για τις εργασίες & την λειτουργία του Κολυμβητηρίου αλλά και για την θερμή υποδοχή του έργου από τους δημότες.
Θυμίζουμε πως η ενεργειακή αναβάθμιση του έργου πραγματοποιήθηκε με χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής.
![](http://31.22.112.113/~kedmaadmin/wp-content/uploads/2021/09/242560255_194002502833055_1865659010327771378_n.jpg)
![](http://31.22.112.113/~kedmaadmin/wp-content/uploads/2021/09/242708450_1426523431096094_5178859346497462023_n.jpg)
![](http://31.22.112.113/~kedmaadmin/wp-content/uploads/2021/09/πατουλης-1024x979.jpg)
![](http://31.22.112.113/~kedmaadmin/wp-content/uploads/2021/09/242435943_904080873875062_2880816100823346316_n-1.jpg)